HomeProductsResistorsChip Resistor - Surface MountTNPW08054K70DETA
TNPW08054K70DETA Image
Images are for reference only See Product Specifications
TNPW08054K70DETA
Mfr# TNPW08054K70DETA
Mfr. Dale / Vishay
Description RES 4.7K OHM 0.5% 1/8W 0805
RoHs Status Contains lead / RoHS non-compliant
More Information Leam more about Dale / Vishay TNPW08054K70DETA
Datasheets TNPW08054K70DETA.pdf
Description
  • In stock:320667 pcs
  • On Order:0 pcs
  • Minimum:1 pcs
  • Multiples:1 pcs
  • Factory Lead-Time::Call
Use Below Form to Submit a Request for Quotation
*Quantity
*Part No.
*E-mail
*Contact Name
*Phone
*Company
Message
Part Number TNPW08054K70DETA
Manufacturer Dale / Vishay
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Quantity Available 320667 pcs
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Supplier Device Package 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series TNPW
Resistance 4.7 kOhms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Packaging Tape & Reel (TR)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time 13 Weeks
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Features Military
Failure Rate -
Detailed Description 4.7 kOhms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Military Thin Film